Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej

http://przedszkole-zielonydomek.pl/?p=8790

”Dajmy dzieciom szansę bycia sobą i pozwólmy rozwijać  im skrzydła!„

Drodzy Rodzice,

W związku z zawieszeniem zajęć edukacyjnych w placówkach oświatowych zachęcamy do zapoznania się i korzystania z portali, stron internetowych i blogów poświęconych edukacji

i rozwojowi dzieci. Poniżej zamieszczamy linki do kilku takich stron, mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie :)

Trzymajcie się zdrowo i nie zapominajcie o uśmiechach :)

 

Portale ogólne:

https://www.lulek.tv/  – można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.

https://ciufcia.pl/  – darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.

http://www.buliba.pl  – wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci

http://www.dziecionline.pl  – gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów

http://www.dla-dzieci.com.pl  – strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.

http://www.domowyprzedszkolak.pl/   -  bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.

Różne strony dla dzieci:

http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php – dziecięce gry i zabawy

https://mojedziecikreatywnie.pl/2015/04/eksperyment-chemiczne-jojo/ – eksperymenty dla dzieci

https://www.mamawdomu.pl/2014/09/zamykamy-deszcz-w-sloiku-eksperyment.html?fbclid=IwAR39JFpp0gaB47AQBT_9BN1NMtp5EVbLFWMToECZAMOjt2ZLpA8M8Yr313E – eksperyment „zamykanie deszczu w słoiku”